Cz 01 Paź 2020

Aktualności

Informacja o opłacie skarbowej

Wpłaty z tytułu opłaty skarbowej można dokonywać w punkcie kasowym Urzędu Miasta Olsztyna lub na rachunek bankowy Urzędu Miasta Olsztyna Plac Jana Pawła II nr 1, 10-101 Olsztyn - Wydział Podatków i Opłat:

 

Numer rachunku bankowego ważny od dnia 01.02.2018r. dla opłaty skarbowej:
63 1020 3541 0000 5002 0290 3227
PKO Bank Polski S.A.

Wnioski o zwrot opłaty skarbowej należy kierować do:

Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Olsztyna Plac Jana Pawła II nr 1, 10-101 Olsztyn

 


KOMUNIKAT W SPRAWIE USUWANIA POKRYWY ŚNIEŻNEJ ZALEGAJĄCEJ NA DACHACH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla m Olsztyna, z uwagi na zbliżający się okres zimowy i możliwość pojawienia się opadów śniegu oraz wystąpienia niskich temperatur, przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku usuwania pokrywy śnieżnej zalegającej na dachach, nawisów śnieżnych i lodowych oraz o obowiązku zapewnienia, bezpiecznego użytkowania obiektów.

 


 

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAGROŻEŃ MOGĄCYCH WYSTĘPOWAĆ PODCZAS SEZONU GRZEWCZEGO, ZWIĄZANYCH Z ULATNIANIEM SIĘ TLENKU WĘGLA

Tlenek węgla (CO) jest gazem, bezzapachowym, bezbarwnym, silnie toksycznym Objawami sugerującymi zatrucie tlenkiem węgla, przy niewielkim jego stężeniu w powietrzu, są: bóle i zawroty głowy, mdłości, wymioty i osłabienie mięśni. Gdy stężenie CO jest wyższe, dochodzi do utraty przytomności i zapaści. Do zaczadzeń dochodzi najczęściej w mieszkaniach z bardzo szczelnymi oknami i drzwiami oraz z niesprawną wentylacją (pozatykane kratki itp.), a także tam, gdzie w łazienkach są termy gazowe. Często przyczyną tragedii jest również używanie wadliwych piecyków - gazowych, węglowych i innych.

PINB dla m Olsztyna przypomina o działaniach prewencyjnych, pozwalających wyeliminować zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla:

- używanie sprawnych urządzeń grzewczych, które mają stosowne atesty i są wyposażone w czujniki zabezpieczające przed zanikiem ciągu czy nieuzasadnionym wypływem paliwa.

- do ogrzewania pomieszczeń, w których stale przebywają ludzie, nie należy stosować gazowych przenośnych urządzeń promiennikowych ani kuchni gazowych.

- przy stosowaniu urządzeń grzewczych na paliwo stałe, ciekłe czy gazowe (piecyków, kominków), w pomieszczeniu należy zapewnić skuteczną wentylację, czyli stały dopływ świeżego powietrza.

- nie wolno łączyć wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną, gdyż może dojść do zaburzenia ciągu powietrza w przewodach i w efekcie trujące spaliny cofają się do wnętrza pomieszczenia.

- nie wolno zatykać kratek wentylacyjnych (również tych w drzwiach do łazienki).

- należy pamiętać, że konserwacji i napraw urządzeń grzewczych mogą dokonywać wyłącznie wykwalifikowani fachowcy.

- można wyposażyć mieszkanie w czujniki dymu, tlenku węgla i gazu.

- należy pamiętać o przeprowadzaniu okresowych kontroli instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

Nowości

Licznik gości

Who's Online

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.